Od momentu pojawienie się na rynku oprogramowania Windows 8 rośnie popularność laptopów z ekranem na dotyk. Nowy system operacyjny jest dostosowany do interpretowania gestów, a jego interfejs jest tak intuicyjny i zbliżony do tego, do czego przyzwyczaili nas producenci tabletów i telefonów, że aż prosi się o tego rodzaju obsługę.

Wcześniej tzw. laptopy dotykowe, były to tablety PC – zupełnie inna kategoria urządzeń, która nie znalazła dużego grona odbiorców i których działanie często pozostawiało wiele do życzenia.

Jakie są zalety tego rodzaju laptopów? Przede wszystkim brak konieczności używania myszki, większa wydajność niż w przypadku tabletu, szybsza obsługa systemu Windows, dostosowanego do dotykowego działania. Oprócz tego można wymienić wszystkie obszary, w których tablet przegrywa z laptopem – a więc obecność klawiatury, większa ergonomia i uniwersalność urządzenia.

Najbardziej godną uwagi kategorią laptopów z dotykowym ekranem są ultrabooki, które z jednej strony posiadają wszystkie zalety lekkich i mobilnych tabletów, z drugiej zalety niezawodnych, wyjątkowo wydajnych komputerów osobistych. Przy jednoczesnym wykluczeniu niemal wszystkich wad. Są to urządzenia co prawda drogie, ale niezwykle elegancki, idealne do pracy w każdych warunkach, robiące wrażenie pod każdym względem, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkową zaletą takich urządzeń jest to, że większość z nich można używać zarówno jako tablet i jako komputer, producenci umożliwiają szybkie modyfikacje i starają się dać dostęp do wszystkich możliwości.

Dla kogo laptopy z dotykowym ekranem? Dla osób żyjących w ruchy, podróżujących i pracujących w różnych, nie zawsze sprzyjających warunkach. Właśnie wtedy można w pełni docenić możliwości, które daje takie hybrydowe połączenie. Dla osób, które nie pracują, a tylko przeglądają Internet, właściwie wybór laptopa z dotykiem może być złą decyzją – tablet mimo wszystko lepiej sprawdza się podczas przeglądania stron.

Na rynku dostępnych jest kilka typów laptopów na dotyk:

tradycyjne – nie oferujące poza dotykiem niczego – tzn. nie można ich zmieniać w tablety

konwertowalne – jest to grupa ultrabooków, które można przekształcać w tablety. Na zasadzie różnych mechanizmów, ale zawsze przy wykorzystaniu całości (ekran nie jest odłączany). Ekran może być odchylany o 360 stopni, rozsuwany, obracany. Powstający tablet jest nieco grubszy, ale nadal kompaktowy, a przede wszystkim pracuje dużo wydajniej, niż przeciętny tablet.

laptop hybrydowy – typ, któremu najbliżej do tabletu. Klawiatura pełni funkcję stacji dokującej, a po odłączeniu jej od ekranu mamy zwykły tablet, choć o nieco większej przekątnej i wyższej wadze.

Wybór najlepszego laptopa uzależnić należy od oczekiwań i przeznaczenia. Dla osób naprawdę sporo podróżujących, pracujących w różnych warunkach polecam zdecydowanie laptopy konwertowalne, których użycie jest najwygodniejsze, a przy okazji są to urządzenia po prostu najlepsze.

Laptop z dotykowym ekranem (hybrydowy lub konwertowalny) - Ranking 2020

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop z dotykowym ekranem (hybrydowy lub konwertowalny), to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop z dotykowym ekranem (hybrydowy lub konwertowalny). Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop z dotykowym ekranem (hybrydowy lub konwertowalny) Cena
1Acer Predator Trit...»Aktualna Cena
2Microsoft Surface ...»Aktualna Cena
3Asus ZenBook Duo U...»Aktualna Cena
4Microsoft Surface ...»Aktualna Cena
5Asus ZenBook Duo U...»Aktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop z dotykowym ekranem
 • laptopy hybrydowe ranking
 • laptop z ekranem dotykowym
 • laptopy z dotykowym ekranem ranking
 • laptop hybrydowy

Laptop z dotykowym ekranem (hybrydowy lub konwertowalny) - Opinie i komentarze

 1. Mam komputer hybrydowy i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny! Nie tylko jako gadżet, ale jego wydajność jest niesamowita. Nigdy nie pracowałam na lepszym sprzęcie, a jestem gadżeciarą i miałam już wiele nowinek na swoim biurku. Porównać można jego pracę do tabletu, jeśli chodzi o wrażenia wizualne, ale też poziom hałasu, czy grzania się, ale z drugiej strony ma wszystko co moglibyście chcieć od naprawdę dobrego, profesjonalnego laptopa. Może cena jest dość wysoka, ale jeśli chodzi o stosunek cena/jakość – jest naprawdę dobrze!

  • Posiadam od dwóch lat hybrydową wersję i bardzo mi odpowiada w pracy. Jest bardzo płynna, szybka i naprawdę sprawnie działa na baterii. Posiadam Zen Booka i to był bardzo dobry zakup, mówię to teraz z perspektywy lat. Leciutki, szybki… naprawdę do każdej pracy. Używałam go w szkole, teraz już w pracy i jest OK. Dodatkowo, myślę, że to dobry laptop z dotykowym ekranem, jeśli dla kogoś to ważne. Super się na nim rysuje.

 2. Witam serdecznie. Stoję przed dylematem Hybryda czy Konwert.
  Potrzebny do pracy biurowej w “terenie” ( pliki,formularze, maile, kalkulacje on-line, itp. ), ale też do domowych działań ( przeglądanie zdjęć, internet, jakaś bajka dla dziecka, czy deska do krojenia ;] żart ).
  Czy mogę liczyć na jakąś poradę? początkowo miał być tablet ale po przeczytaniu tego artykułu szerzej spojrzałem na temat.
  Niezbyt orientuję się w kwestii parametrów ale w związku z pracą chyba musi być jakaś mocniejsza maszynka..;]
  Pozdrawiam wszystkich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here