Od momentu pojawienie się na rynku oprogramowania Windows 8 rośnie popularność laptopów z ekranem na dotyk. Nowy system operacyjny jest dostosowany do interpretowania gestów, a jego interfejs jest tak intuicyjny i zbliżony do tego, do czego przyzwyczaili nas producenci tabletów i telefonów, że aż prosi się o tego rodzaju obsługę.

Wcześniej tzw. laptopy dotykowe, były to tablety PC – zupełnie inna kategoria urządzeń, która nie znalazła dużego grona odbiorców i których działanie często pozostawiało wiele do życzenia.

Jakie są zalety tego rodzaju laptopów? Przede wszystkim brak konieczności używania myszki, większa wydajność niż w przypadku tabletu, szybsza obsługa systemu Windows, dostosowanego do dotykowego działania. Oprócz tego można wymienić wszystkie obszary, w których tablet przegrywa z laptopem – a więc obecność klawiatury, większa ergonomia i uniwersalność urządzenia.

Najbardziej godną uwagi kategorią laptopów z dotykowym ekranem są ultrabooki, które z jednej strony posiadają wszystkie zalety lekkich i mobilnych tabletów, z drugiej zalety niezawodnych, wyjątkowo wydajnych komputerów osobistych. Przy jednoczesnym wykluczeniu niemal wszystkich wad. Są to urządzenia co prawda drogie, ale niezwykle elegancki, idealne do pracy w każdych warunkach, robiące wrażenie pod każdym względem, które zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkową zaletą takich urządzeń jest to, że większość z nich można używać zarówno jako tablet i jako komputer, producenci umożliwiają szybkie modyfikacje i starają się dać dostęp do wszystkich możliwości.

Dla kogo laptopy z dotykowym ekranem? Dla osób żyjących w ruchy, podróżujących i pracujących w różnych, nie zawsze sprzyjających warunkach. Właśnie wtedy można w pełni docenić możliwości, które daje takie hybrydowe połączenie. Dla osób, które nie pracują, a tylko przeglądają Internet, właściwie wybór laptopa z dotykiem może być złą decyzją – tablet mimo wszystko lepiej sprawdza się podczas przeglądania stron.

Rodzaje laptopów z dotykowym ekranem

Na rynku dostępnych jest kilka typów laptopów na dotyk:

tradycyjne – nie oferujące poza dotykiem niczego – tzn. nie można ich zmieniać w tablety

konwertowalne – jest to grupa ultrabooków, które można przekształcać w tablety. Na zasadzie różnych mechanizmów, ale zawsze przy wykorzystaniu całości (ekran nie jest odłączany). Ekran może być odchylany o 360 stopni, rozsuwany, obracany. Powstający tablet jest nieco grubszy, ale nadal kompaktowy, a przede wszystkim pracuje dużo wydajniej, niż przeciętny tablet.

laptop hybrydowy – typ, któremu najbliżej do tabletu. Klawiatura pełni funkcję stacji dokującej, a po odłączeniu jej od ekranu mamy zwykły tablet, choć o nieco większej przekątnej i wyższej wadze.

Wybór najlepszego laptopa uzależnić należy od oczekiwań i przeznaczenia. Dla osób naprawdę sporo podróżujących, pracujących w różnych warunkach polecam zdecydowanie laptopy konwertowalne, których użycie jest najwygodniejsze, a przy okazji są to urządzenia po prostu najlepsze.

Laptop z dotykowym ekranem - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop z dotykowym ekranem, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop z dotykowym ekranem. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop z dotykowym ekranem Producent Cena
1Asus VivoBook R (R564JA-UH31T)AsusAktualna Cena
2Dell Inspiron 14 (5406-2805)DellAktualna Cena
3Acer Swift 5 (NX.A34EP.009)AcerAktualna Cena
4Acer Swift 5 (NX.A6SEP.003)AcerAktualna Cena
5Microsoft Surface GO (21K-00009)MicrosoftAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop z dotykowym ekranem
 • laptopy hybrydowe ranking
 • laptop z ekranem dotykowym
 • laptopy z dotykowym ekranem ranking
 • laptop hybrydowy

Laptop z dotykowym ekranem - Opinie i komentarze

 1. Mam komputer hybrydowy i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny! Nie tylko jako gadżet, ale jego wydajność jest niesamowita. Nigdy nie pracowałam na lepszym sprzęcie, a jestem gadżeciarą i miałam już wiele nowinek na swoim biurku. Porównać można jego pracę do tabletu, jeśli chodzi o wrażenia wizualne, ale też poziom hałasu, czy grzania się, ale z drugiej strony ma wszystko co moglibyście chcieć od naprawdę dobrego, profesjonalnego laptopa. Może cena jest dość wysoka, ale jeśli chodzi o stosunek cena/jakość – jest naprawdę dobrze!

  • Posiadam od dwóch lat hybrydową wersję i bardzo mi odpowiada w pracy. Jest bardzo płynna, szybka i naprawdę sprawnie działa na baterii. Posiadam Zen Booka i to był bardzo dobry zakup, mówię to teraz z perspektywy lat. Leciutki, szybki… naprawdę do każdej pracy. Używałam go w szkole, teraz już w pracy i jest OK. Dodatkowo, myślę, że to dobry laptop z dotykowym ekranem, jeśli dla kogoś to ważne. Super się na nim rysuje.

 2. Witam serdecznie. Stoję przed dylematem Hybryda czy Konwert.
  Potrzebny do pracy biurowej w “terenie” ( pliki,formularze, maile, kalkulacje on-line, itp. ), ale też do domowych działań ( przeglądanie zdjęć, internet, jakaś bajka dla dziecka, czy deska do krojenia ;] żart ).
  Czy mogę liczyć na jakąś poradę? początkowo miał być tablet ale po przeczytaniu tego artykułu szerzej spojrzałem na temat.
  Niezbyt orientuję się w kwestii parametrów ale w związku z pracą chyba musi być jakaś mocniejsza maszynka..;]
  Pozdrawiam wszystkich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here