Kupując laptop do 2500 zł spokojnie możecie spodziewać się dobrego, wydajnego sprzętu, który będzie absolutnie wystarczający do codziennego użytkowania, a także sprawdzi się w pracy nie wymagającej dedykowanych rozwiązań i obciążających programów.

Laptopy do 2500 zł to głównie komputery o ekranie 15,6 cala, a więc standardowym, idealnym do użytku domowego i sporadycznego zabierania komputera w plener. Zdecydowanie dłużej będziecie musieli szukać, jeśli interesują was komputery mniejsze, ale o podobnych parametrach, trudno jednak będzie znaleźć komputer typu ultrabook.

Jeśli chodzi o rozdzielczość i matrycę, większość laptopów do 2500 zł posiada już rozdzielczość full HD 1920 x 1080 pikseli, choć zdarzają się wyjątki i laptopy z lepszymi parametrami. Standardem jest matryca błyszcząca, ale radzę mimo wszystko spróbowanie odnalezienia czegoś z matrycą matową, jako że komfort pracy jest dużo wyższy (wiele modeli Samsunga może wam właśnie taką matrycę zaoferować).

Generalnie jakość ekranów na poziomie laptopa do 2500 zł jest zadowalająca, zarówno jeśli chodzi o kąty widzenia, jasność, rozdzielczość. Wybór odpowiedniego będzie dość prosty.

Więcej uwagi będzie trzeba poświęcić dyskowi. Za cenę 2500 zł można dostać laptop z dyskiem hybrydowym HDD+SDD (lub najlepiej wybierać opcję z samym dyskiem SSD), które mają niebagatelny wpływ na wydajność sprzętu. Zdecydowanie polecam to rozwiązanie. Jeśli chodzi o pamięć RAM, nie należy schodzić poniżej progu 4 GB. Trafić można na modele z wbudowanymi 8 GB i jeśli jest taka możliwość – należy z tego skorzystać, rozbudowa laptopów nie jest zadaniem prostym, a często wręcz niemożliwym, dlatego już od początku należy myśleć o tym jak komputer będzie działał za rok, czy 2. A będzie działał na pewno lepiej, jeśli wyposażono go w 8 GB pamięci. Szukajcie modeli z procesorami Intel Core i5 lub wyższymi.

Jeśli laptop ma służyć również do grania – warto rozejrzeć się również za odpowiednią kartą graficzną, oczywiście z 3D. W testach najlepiej wypadają karty nVidia GeForce.

Pamiętajcie, że laptopy w tym przedziale cenowym, to nadal sprzęty uniwersalne, nieprzeznaczone do profesjonalnego użytku. Moim zdaniem 2500-3000 zł jest to już górna granica, jeśli chodzi o takie komputery.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy, na które warto zwrócić uwagę, to na pewno wymienić wśród nich należy: wagę, rozmiar, czas pracy na baterii, złącza oraz materiały z jakich laptop został wykonany, czy ogólnie jakość. Wybierajcie modele solidne, unikajcie plastiku, sprawdźcie, czy pod naciskiem dłoni laptop się nie wygina. Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, który często jest zawyżony – nie warto schodzić poniżej 6h. To wszystko znajdziecie bez trudu – jak już mówiłem laptopy do 2500 zł, to już naprawdę solidne sprzęty, a wybór jest spory.

Laptop do 2500 zł - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop do 2500 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop do 2500 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop do 2500 zł Producent Cena
1Asus ExpertBook P2451FA-EB0117TAsusAktualna Cena
2HP Notebook 14-dq0002dx (20J08UA)HPAktualna Cena
3Dell Vostro 3401 (N6006VN3401EMEA01_2105)DellAktualna Cena
4Lenovo IdeaPad 3 (81WD0092PB)LenovoAktualna Cena
5Dell Inspiron 3501 (3501-7404)DellAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop do 2500
 • jaki laptop do 2500
 • dobry laptop do 2500
 • ranking laptopów do 2500
 • laptop do 2500 zł 2014

Laptop do 2500 zł - Opinie i komentarze

 1. Do 2500 zł świetnym, multimedialnym laptopem jest Lenovo Z710 z dobrym wykonaniem, bardzo dobrąkartą graficzną, głośnikami firmy JBL i matrycą o rozdzielczości FULL HD: LINK

  • Ponton co to znaczy ze ma sterowniki do windows 8 a nie ma systemu? Mnie tez podoba sie tenlaptopale chcemiec gotowca do pracy. Pomóz kolezance:)

 2. Bardzo dobra, optymalna cena, tu bym szukał właśnie czegoś do użytku przez całą rodzinę. Jest i wydajnie, nienajdrożej, a parametry zadowalające. Tańsze laptopy raczej nie spełnią oczekiwań, a droższych bym nie ryzykował, szczególnie jeśli mają się nimi bawić dzieciaki. Nie jest to już zabawka, większość laptopów w tej cenie jest solidna i dobrze wyposażona, także myślę że dla wielu będzie to właśnie optymalny przedział.

 3. Jeśli laptop do gier do 2,5 tysiaca to tylko ten model Dell 35426273.
  Wiadomo, w najnowszych i najbardziej wymagających grach szału nie będzie, ale w te do 2014 roku da się bardzo komfortowo pograć o ile optymalizacja nie jest spartaczona.
  Ja taki posiadam i sobie chwalę.

 4. Za taką cenę, moim zdaniem, można kupić już świetny komputer, który dobrze się sprawdzi w pracy i np, do robienia jakiś bardziej rozbudowanych rzeczy. Ja wybrałam komputer w tym przedziale cenowym firmy HP i jak na ten moment jestem bardzo zadowolona. Komputer kupiłam ponad pół roku temu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here