Laptop dla dziecka ma przede wszystkim ułatwiać edukację i dawać dostęp do informacji, w dalszej kolejności zapewniać wartościową rozrywkę. Zadaniem rodziców i opiekunów jest chronienie dziecka przed nieodpowiednimi treściami, nauka mądrego korzystania z tego narzędzia oraz wybór odpowiedniego urządzenia, dostosowanego do potrzeb.

Wykluczenie cyfrowe, nieumiejętność korzystania z komputera może mieć w przyszłym życiu bardzo poważne skutki, korzystanie z nowych technologii nie jest już tylko ułatwieniem, a staje się koniecznością. Bardzo dużą wagę należy jednak przykładać do odpowiedniego wykorzystywania komputerów, czy tabletów przez dzieci.

Pierwszy laptop dla dziecka

Laptop dziecku zaczyna być realnie potrzebny wraz z pójściem do szkoły – obecnie nauczyciele wręcz oczekują, że dzieci będą korzystać z zasobów Internetu, jest to moment w którym można zastanowić się nad zakupem pierwszego komputera osobistego dla malucha. Pamiętajcie – laptop nie jest już tylko zabawką, jeśli ma służyć dziecku do grania – radzę zainwestować w tańszą, bezpieczniejszą i lepiej do tego przystosowaną konsolę. Dobry laptop dla dziecka, który będzie sobie radził z nowymi grami, to naprawdę duży wydatek – kupując laptopa róbcie to z myślą o szkole. Ma być pomocny w trakcie odrabiania lekcji, wyszukiwania informacji, czy w celu kontaktowania się z rówieśnikami.

Pierwszy laptop dla dziecka powinien być jednocześnie dobry i tani, nie ma sensu inwestowanie w drogi sprzęt, z myślą o przyszłości, po kilku latach sprzęt i tak będzie trzeba wymienić, a wtedy z pewnością dziecko już będzie miało skonkretyzowane wymagania.

Ważne natomiast jest by sprzęt był solidny – wykonany z twardego i grubego plastiku, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Musi być także łatwy w obsłudze – intuicyjny. Lepiej postawić na sprzęt z Windowsem, na którym za pewne dziecko będzie pracowało również w szkole i który polecany jest niezaawansowanym użytkownikom. Nie powinno być na nim zainstalowanych zbyt dużo programów i aplikacji – lepiej postawić na proste rozwiązania. Dzieci są ciekawskie, lepiej niech będzie to sprzęt, na którym za dużo nie będą mogły „nagrzebać”.  Taki laptop będzie też szybciej i wydajniej pracował.

Zwróćcie uwagę na klawiaturę laptopa – powinna być ona wygodna i klasyczna, warto również wybrać model z klawiaturą wodoodporną.

Laptop dla dziecka powinien być również odpowiednio zabezpieczony – chodzi tu o zabezpieczenia przed wirusami, a w odniesieniu do Internetu – przed nieodpowiednimi treściami.

Jaki laptop dla dziecka najlepszy?

Kupując laptop dla dziecka postawcie na sprzęt znanej marki (np. Samsung, Dell), zagwarantuje nam to odpowiednie wykonanie, ochronę i łatwy serwis.  W zależności od tego, czy komputer będzie przez dziecko noszony, czy korzystać z niego będzie tylko w domu wybierzcie jego wielkość. W warunkach domowych idealnie spisze się laptop 15 cali, jednak takiej wielkości laptopy są dość ciężki, dlatego jeżeli wiecie, że dziecko będzie nosić swój komputer – zdecydujcie się na coś mniejszych rozmiarów. W przypadku laptopa wykorzystywanego głównie w celach edukacyjnych, a nie do oglądania filmów, czy grania, laptop 13 cali będzie wystarczający, a przy tym sporo lżejszy.

Laptop dla dziecka - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop dla dziecka, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop dla dziecka. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop dla dziecka Producent Cena
1HP Pavilion 15-eg0062nw (35X23EA)HPAktualna Cena
2Acer Aspire 5 (NX.A18EP.005)AcerAktualna Cena
3Dell Vostro 3500 (N3003VN3500EMEA01_2105)DellAktualna Cena
4Dell Vostro 7500 (N001VN7500EMEA01_2105)DellAktualna Cena
5Dell Vostro 5502 (N2002VN5502EMEA01_2105)DellAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • jaki laptop dla dziecka
 • laptop
 • laptop dla dziecka
 • laptop dla 10 latka
 • jaki laptop dla 10 latka

Laptop dla dziecka - Opinie i komentarze

 1. Wiadomo… laptop dla dziecka i wybieramy i zwracamy uwagę na różne elementy mniej lub bardziej ważne. Moim zdaniem najważniejsze jest nauczenie dziecka jak i po co z tego laptopa korzystać 🙂

  Jak to u Was wygląda?

 2. Ja jestem przeciwna laptopom dla dzieciaków, jeśli już to komputer stacjonarny. Przy laptopie trudniej zachować odpowiednie odległości, postawę, a poza tym nawet nie widzę celu w kupowaniu laptopa dziecku. My mamy w domu 2 laptopy + w salonie stoi komputer stacjonarny, nie jestem za tym, żeby najmłodsi mieli dostęp do komputera nieograniczony. Jeśli jakiś film, itd – proszę bardzo, może laptopa pożyczyć, ale nie non stop.

  • Droga pani nie każdy rodzic ma możliwość kupić komputer stacjonarny ani mieć w domu dwa laptopy plus stacjonarny Drugie to może lepiej zwrócić większą uwagę na zajęcia sportowe rower gra w piłkę pływanie itd i zapełnić dziecku czas tak , żeby nie siedziało i grało w gry Zła postawa bliskość ekranu Sądzę lekka przesada 3h lekcyjne przed ekranem nawet nie W szkole ile godzinsiedzą dzieci kto zwraca uwagę jak siedzą itd Moi synowie uczą się przy laptopie i tablecie komputera używamy do pracy Żaden nie siedzi poza nauką w gry nie grają grają w kosza poza tym ściezki rowerowe i spędzają czasu dużo z nami szachy planszówki czytanie, konstruowanie, doświadczenia, co tylko można sobie wyobrazić i zaproponować jeden syn ma 10l a bliźniaki 12l nawet gotujemy i pieczemy razem Żaden laptop nie może ich zadowolić Mają dużo ciekawsze zajęcia

 3. Ja mam laptopa 64Gb ram i 2000gb!!! Kosztował 16000 zł!!! Gram na nim w GTA 5 i wiele innych wymagających gier. Ekran 17 cali! Procesor 64 bitowy. Windows 8.1 też i oczywiście Intel Inside Core I7. Z dotykowym ekranem!!!!!! Mam jeszcze drugiego od Apple za 8000zł. Przydatny do wycieczek

 4. Do laptopa na pewno warto dokupić bardzo ciekawą kostkę Dice+, gra się w nią jak w gry planszowe 🙂 Po ściągnięciu aplikacji jest jeszcze więcej fajnych gier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here