Nie oszukujmy się, za tą cenę nie można spodziewać się cudów, można jednak spokojnie znaleźć przyzwoity laptop do 1500 zł, na którym będzie można komfortowo i bezpiecznie pracować. Chodzi tu oczywiście o proste prace biurowe, sprzęt za taką kwotę nie będzie nadawał się do obsługi skomplikowanych programów. Laptopy do 1500 zł, to tzw. laptopy budżetowe, które polecić mogę do użytku domowego.

Dobre i tanie laptopy produkuje np. Asus, Acer, Lenovo, Samsung. Jeśli chodzi o wielkość ekranu, spokojnie możecie rozglądać się za modelami o przekątnej 15,6 cali, niestety przeważnie po matrycy nie możecie spodziewać się zbyt wiele i trudno o modele z matrycą matową, która jest polecana przy laptopach, jako, że sprawdza się w różnych warunkach, nawet przy ostrym świetle słonecznym. Szukajcie matryc jasnych (porównajcie liczbę kandeli).

Jeśli chodzi o dysk twardy problemem nie będzie znalezienie pojemnego – 500GB –dysku, ale niestety będą to dyski HDD, a nie SDD, a więc będą mniej wydajne, niż laptopy z wyższej półki cenowej i ich eksploatacja również może być nieco droższa. Jeśli jednak jakimś cudem traficie na SDD – będzie to zdecydowanie lepszy wybór. Laptop, nawet tak tani nie powinien mieć mniej niż 4GB pamięci RAM, jest to bardzo istotne, by komputer sprawnie działał – można nawet zastanowić się, czy od razu nie wyposażyć laptop w dodatkową pamięć, nie jest to drogie, a bardzo poprawia komfort pracy.

W tym przedziale cenowym można jednak trafić na bardzo ciekawe laptopy mniejsze i bardziej mobilne, a więc kompaktowe i lekkie. Zastanówcie się, czy duży ekran jest wam potrzebny, jeśli nie – warto rozważyć zakup czegoś 10-12 calowego. Na takich laptopach co prawda nie obejrzycie filmu w komfortowych warunkach, ale nie każdy ogląda filmy na komputerze. W zamian możecie znaleźć urządzenie wytrzymałe, lekkie i eleganckie, pracujące długo na baterii.

Zawsze też zwracajcie uwagę na jakość wykonania – nie znajdziecie w tym segmencie cenowym laptopów z lepszej jakości materiałów, ale wybierajcie modele dobrze spasowane, nieuginające się pod naciskiem palców, z mocno trzymającymi się zawiasami i wykonane z materiałów łatwych w utrzymaniu (sprawdźcie np. czy klawiatura i obudowa nie palcuje się zbyt łatwo).

Laptop do 1500 zł - Ranking 2020

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop do 1500 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop do 1500 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop do 1500 zł Cena
1Lenovo Legion Y540...»Aktualna Cena
2Asus VivoBook 15 X...»Aktualna Cena
3Dell Inspiron G3...»Aktualna Cena
4Dell Inspiron 3593...»Aktualna Cena
5Dell Inspiron 3584...»Aktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop do 1500
  • jaki laptop do 1500
  • ranking laptopów do 1500
  • laptopy do 1500
  • dobry laptop do 1500

Laptop do 1500 zł - Opinie i komentarze

  1. Lenovo to całkiem niezła firma, jeśli chodzi o ten przedział. Za 1500 można trafić na słabe produkty pod dobrym szyldem, a jeśli chodzi o Lenovo, to nie ma ściemy. Sam nie używam, ale córka przez całe liceum właśnie na takim dość budżetowym modelu Lenovo pracowała i chwaliła. Właśnie jesteśmy w trakcie wybierania laptopa na studia i niemal na pewno nie zmienimy firmy, być może tylko zdecydujemy się na coś droższego, ale głównie dlatego, że zależy nam na tym by laptop był mobilny, a więc lekki i niewielki, a te same parametry i mniejszy rozmiar, to jakieś 500 zł dodatkowych.

  2. Ja również od lat mam Lenovo i całkiem przyzwoicie się trzyma 😉 Choć wiem że czas na zmianę ale tylko zmiana na nowy tej samej firmy wchodzi w rachubę. Nie zmienia się czegoś co jest sprawdzone i raczej niezawodne 🙂 I dobrze wiedzieć ze za 1500 mozna juz w miarę przyzwoity sprzęt miec . To ważna informacja dla osób które chcą sprzęt nowy w dobrej cenie 😉

  3. Ja też lubię laptopy Lenovo i nie chciałem wydawać zbyt wiele, dlatego zdecydowałem się na Lenovo G50-30. Generalnie jestem z niego zadowolony, zobaczymy czy z czasem nie zacznie zamulać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here