To jaki wybrać laptop zależy niemal zawsze od tego co chcemy na nim robić. Dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z komputerem i Internetem (albo właśnie dla seniora) będzie odpowiedni model klasyczny, z podstawowymi funkcjami i programami, niedrogi i prosty.

Ważna jest prostota obsługi, wybieramy więc modele z wgranym Windowsem, a do tego z funkcjonalną, ergonomiczną klawiaturą – ważne są duże klawisze i to by była ona pełna. Laptop dla seniora do użytku domowego polecam wybrać model 15,6 calowy, który zarazem będzie miał wytrzymałą baterię, duży ekran i pełną klawiaturę. Większe modele mogą być za ciężki i mieć niezbyt wytrzymałą baterię. Z kolei mniejsze modele radzę odrzucić z powodu mało czytelnego ekranu oraz niewielkiej klawiatury, która może okazać się ogromny problemem i niepotrzebnie zniechęcić.

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe – nie trzeba wybierać najlepszych modeli, ważne by laptop wytrzymał kilka kolejnych lat i dobrze służył, a więc szukajmy pojemnego dysku, a pozostałe parametry niech nie odbiegają od standardu. Starsza osoba nie wykorzysta raczej świetnego procesora, czy karty graficznej. Granica 2000 zł jest odpowiednia jeśli chodzi o laptop dla seniora, który ma być wykorzystywany do słuchania muzyki, przechowywania zdjęć, przeglądania Internetu.

Lepiej postawić też na znaną firmę np. Samsung, Dell, Lenovo, czy Sony. Ich komputery mało awaryjne i dobrze wyposażone, a serwis w ich przypadku jest bardzo sprawny.

Komputer poza tym powinien być wyposażony w różnego rodzaju porty – HDMI i USB oraz posiadać napęd DVD. W przypadku młodych użytkowników może wydawać się to zbędne, jednak osoby starsze z pewnością będę z niego korzystać.

Laptop dla seniora - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop dla seniora, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop dla seniora. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop dla seniora Producent Cena
1HP Pavilion Gaming 15 (8UM57EA)HPAktualna Cena
2Acer Aspire 3 A315-56 A315-56-594WDX acer_20210412150805AcerAktualna Cena
3Acer Aspire 3 (NX.HT8EP.002)AcerAktualna Cena
4Dell Inspiron 3501 (3501-7404)DellAktualna Cena
5Lenovo IdeaPad 330 (81DE01U2PB)LenovoAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop dla seniora
 • jaki laptop dla seniora
 • laptop dla emeryta
 • komputer dla seniora
 • laptop dla babci

Laptop dla seniora - Opinie i komentarze

  • Pamiętam, że kiedyś miałem laptopa z Toshiby i miał właśnie matową matrycę. Super się to sprawdzało i nawet nie myślałem o tym, żeby sprawdzić, które komputery teraz taką mają, a komfort pracy na takim laptopie jest znacznie wyższy. Popatrzę za tym Lenovo. A w temacie najlepszy laptop dla seniora to według mnie Asus 🙂 Prosty, łatwy w obsłudze i leciutki, więc łatwy w przenoszeniu.

 1. Moje wnuki podarowały mi na urodziny komputer marki Samsung, bardzo jestem z niego zadowolony. Choć problemem był dla mnie system operacyjny Windows 8, bardziej skierowany do młodych i użytkowników smartfonów, tabletów i innych tego typu urządzeń. Jesli jeszcze jest to możliwe polecam Windowsa 7, dużo bardziej tradycyjny i łatwiejszy do przyswojenia, jeśli „senior” kiedykolwiek posługiwał się komputerem.

  • My swojemu dziadziusiowi daliśmy w prezencie Asusa i też sobie świetnie poradził. Na szczęście bez większego problemu przesiadł się z Windows 7 na 10, ale trochę mu to zajęło, żeby przyswoić nową wiedzę. Najważniejsze, że seniorzy chętnie korzystają. teraz często to jedyna opcja na połączenie i kontakt z wnukami czy dziećmi. A czasami to też forma rozrywki. Np. nasz dziadek znalazł ulubioną grę. No zaskakuje mnie teraz. Więc dobry laptop dla seniora potrafi zdziałać cuda i trochę obudzić naszych dziadków czy rodziców.

 2. Dla naszego seniora – taty, chociaż mama też czasami sięga po laptopa – wybraliśmy Apple. O dziwo nie było problemu z przystosowaniem się do MacBooka. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry laptop dla seniora. Nasz sobie poradził bez problemu, bo wszystko jest dla niego intuicyjne. I co najważniejsze bateria dobrze działa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here