Laptop edukacyjny, czyli laptop dziecięcy, dla najmłodszych. Sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym (2-5 lat), a jego zadaniem jest nauka czytania, pisania, liczenia etc., przy okazji zabawy. Jest to sprzęt, który zaklasyfikować należy w kategorii zabawek. Znajdziecie na nim proste gry takie jak pamięć, łamigłówki, puzzle itd.

Na rynku takich interaktywnych zabawek jest sporo, ale która będzie odpowiednia, która nie znudzi się po pierwszym tygodniu i która będzie miała sporo do zaoferowania? Czym kierować się podczas wyboru?

Po pierwsze sprawdźcie czy odpowiada wam wzornictwo – lepiej postawić na zabawkę, która bardzo przypomina prawdziwy komputer, wtedy paradoksalnie zyskuje ona w oczach malucha. Pełna klawiatura, myszka, raczej kompaktowe rozmiary i przede wszystkim duży ekran. Laptop powinien być lekki i solidny, do tego zwróćcie uwagę na wykończenie – czy jest wyposażony w zabezpieczające gumki, czy zawiasy są solidne itd.

Po drugie i najważniejsze – sprawdźcie zawartość, przetestujcie gry, jeśli to możliwe i sposób obsługi – czy jest intuicyjny, czy wymaga umiejętności czytania. Dobre laptopy edukacyjne mają ok. 20-40 gier, przy czym nie sugerujcie się tylko ilością, lepiej żeby na laptopie było mniej, a ciekawiej. Niektóre laptopy skierowane są do dzieci zupełnie malutkich i np. oferują naukę kolorów – nie muszę chyba mówić, że 5-latek taką zabawką nie będzie zachwycony.

Edukacyjne laptopy nie są drogie – ich cena to ok. 50-100 zł, a dzieci naprawdę bardzo chętnie korzystają z tej zabawki i bawią się nią stosunkowo długo. Pamiętajcie jednak, że to tylko zabawka, może mieć różne funkcje dodatkowe, ale nie należy o laptopie edukacyjnym myśleć w kategorii komputera.

Laptop edukacyjny dla dzieci - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop edukacyjny dla dzieci, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop edukacyjny dla dzieci. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop edukacyjny dla dzieci Cena
1Smily Laptop Dwuj...»Aktualna Cena
2Fisher Price Lapto...»Aktualna Cena
3Anek Mój pierwszy...»Aktualna Cena
4Dumel Mój Pierwsz...»Aktualna Cena
5Fisher Price Lapto...»Aktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop edukacyjny
  • laptop dla dzieci
  • laptop edukacyjny dla dzieci opinie
  • laptopy dla dzieci
  • laptop dla 4 latka

Laptop edukacyjny dla dzieci - Opinie i komentarze

  1. My kupiliśmy laptop edukacyjny firmy Dumel i jak do tej pory uważam, że był to trafiony zakup. Kosztował około 50 złotych, a synek się nim bardzo chętnie bawi, także nie mam do czego się przyczepić i polecam 😉

  2. Taka zabawka na stronie o komputerach? 🙂 Nie spodziewałam się. Tak czy siak – ja polecam laptopy edukacyjne Smily, są dość tanie, a gierki które na nich można znaleźć są na całkiem przyzwoitym poziomie. A jeśli chodzi o wiek, pobawi się nim i 3-4 latek i pierwszoklasista. Jest różnorodnie. Jestem też zaskoczona jego wytrzymałością, już od kilku lat działa nam bez zarzutu – chyba jedyna tego typu zabawka, jaka nam się przytrafiła 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here