Laptop edukacyjny, czyli laptop dziecięcy, dla najmłodszych. Sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym (2-5 lat), a jego zadaniem jest nauka czytania, pisania, liczenia etc., przy okazji zabawy. Jest to sprzęt, który zaklasyfikować należy w kategorii zabawek. Znajdziecie na nim proste gry takie jak pamięć, łamigłówki, puzzle itd.

Na rynku takich interaktywnych zabawek jest sporo, ale która będzie odpowiednia, która nie znudzi się po pierwszym tygodniu i która będzie miała sporo do zaoferowania? Czym kierować się podczas wyboru?

Po pierwsze sprawdźcie czy odpowiada wam wzornictwo – lepiej postawić na zabawkę, która bardzo przypomina prawdziwy komputer, wtedy paradoksalnie zyskuje ona w oczach malucha. Pełna klawiatura, myszka, raczej kompaktowe rozmiary i przede wszystkim duży ekran. Laptop powinien być lekki i solidny, do tego zwróćcie uwagę na wykończenie – czy jest wyposażony w zabezpieczające gumki, czy zawiasy są solidne itd.

Po drugie i najważniejsze – sprawdźcie zawartość, przetestujcie gry, jeśli to możliwe i sposób obsługi – czy jest intuicyjny, czy wymaga umiejętności czytania. Dobre laptopy edukacyjne mają ok. 20-40 gier, przy czym nie sugerujcie się tylko ilością, lepiej żeby na laptopie było mniej, a ciekawiej. Niektóre laptopy skierowane są do dzieci zupełnie malutkich i np. oferują naukę kolorów – nie muszę chyba mówić, że 5-latek taką zabawką nie będzie zachwycony.

Edukacyjne laptopy nie są drogie – ich cena to ok. 50-100 zł, a dzieci naprawdę bardzo chętnie korzystają z tej zabawki i bawią się nią stosunkowo długo. Pamiętajcie jednak, że to tylko zabawka, może mieć różne funkcje dodatkowe, ale nie należy o laptopie edukacyjnym myśleć w kategorii komputera.

Laptop edukacyjny dla dzieci - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop edukacyjny dla dzieci, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop edukacyjny dla dzieci. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop edukacyjny dla dzieci Producent Cena
1Smily Laptop Dwujęzyczny Podświetlany 8030SmilyAktualna Cena
2Fisher Price Laptop Klikaj i Ucz Się FXK36Fisher PriceAktualna Cena
3Smily Mój Pierwszy Laptop Krówka 071SmilyAktualna Cena
4Small Foot Drewniany laptop ze smartfonem 11193 Small Foot 725658Small FootAktualna Cena
5HH POLAND LAPTOP DLA MALUCHA MÓJ MAŁY LAPTOP 61905 DZ-4603 POLAND *HH9216 61905 DZ-4603HHAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop edukacyjny
  • laptop dla dzieci
  • laptop edukacyjny dla dzieci opinie
  • laptop edukacyjny dla 4 latka
  • laptopy dla dzieci

Laptop edukacyjny dla dzieci - Opinie i komentarze

  1. My kupiliśmy laptop edukacyjny firmy Dumel i jak do tej pory uważam, że był to trafiony zakup. Kosztował około 50 złotych, a synek się nim bardzo chętnie bawi, także nie mam do czego się przyczepić i polecam 😉

    • My wnusi też kupiliśmy Dumel. Córka mówi, że to dobry laptop edukacyjny dla dziecka i mała rzeczywiście chce się na nim bawić. Może później nauczy czegoś babcię jak już dostanie normalny komputer i trochę podrośnie? Oj, przydałoby się, przydało.

  2. Taka zabawka na stronie o komputerach? 🙂 Nie spodziewałam się. Tak czy siak – ja polecam laptopy edukacyjne Smily, są dość tanie, a gierki które na nich można znaleźć są na całkiem przyzwoitym poziomie. A jeśli chodzi o wiek, pobawi się nim i 3-4 latek i pierwszoklasista. Jest różnorodnie. Jestem też zaskoczona jego wytrzymałością, już od kilku lat działa nam bez zarzutu – chyba jedyna tego typu zabawka, jaka nam się przytrafiła 🙂

  3. Ja jestem zdania, że to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Moim zdaniem dobry laptop edukacyjny jest OK ale do zabawy, więc nie jest konieczny. Takie małe dziecko nie musi mieć wyćwiczonych chęci sięgania po technologię. Lepiej wydać pieniądze na lepszej jakości zabawki, które naprawdę wniosą coś w życie małego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here