Może brzmi ten tytuł nieco brzydko, ale tak – laptop dla kobiety powinien być nieco inny niż jego męski odpowiednik. Nie chodzi tu o parametry, wiadomo – to kwestia potrzeb, tego do czego komputer ma służyć itd. Jest jednak kilka złotych rad, rzeczy o których dobrze pamiętać w trakcie wybierania sprzętu, a które w przyszłości zostaną na pewno docenione.

Przede wszystkim laptop powinien być kompaktowy i lekki. Jest to dużo ważniejsze niż w przypadku laptopa dla mężczyzn chociażby dlatego, że kobiety często noszą swoje komputery w torebkach i torbach, bardzo rzadko decydują się na zakup plecaka, a komputer jest ogromnym obciążeniem. Zresztą nie tylko poza domem poręczność komputera będzie odczuwalnym plusem – wygoda użytkowania lekkich, niezbyt dużych komputerów jest ogromna – sprawdzą się w każdych okolicznościach.

Po drugie jeśli ma być to sprzęt jedynie do korzystania w celach rozrywkowych i odczytywania maili, przeglądania internetu – niech będzie to komputer działający cicho, niegrzejący się itd. Chodzi tu o komfort – np. używanie komputera w wygodnym fotelu itd., kobiety znacznie częściej chodzą ze swoim komputerem po domu niż panowie 🙂

Nie bez znaczenia jest również wygląd takiego sprzętu. Nie mówię o różowej obudowie, ale smukłej linii i ciekawej stylistyce. Ważne jest przy tym by zwrócić uwagę na wytrzymałość, a nie kupowanie tylko pod tym kątem. Unikajcie plastikowej obudowy, która zwykle jest gorzej spasowana i przy aktywnym użytkowaniu może okazać się dużym problemem.

Ważna jest również dobra bateria – czas pracy komputera na baterii powinien wynosić ok. 6 godzin. Najlepsze dla kobiet będą ultrabooki oraz produkty Apple, które łączą w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy, a przy okazji są intuicyjne w obsłudze i sprawdzą się w każdej sytuacji.

Laptop dla kobiety - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop dla kobiety, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop dla kobiety. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop dla kobiety Producent Cena
1Asus ExpertBook P2451FA-EB0117TAsusAktualna Cena
2Dell Vostro 3400 (N4011VN3400EMEA01_2105)DellAktualna Cena
3Asus E210MA-GJ001TSAsusAktualna Cena
4Asus C223NA-GJ0006 (90NX01Q1-M00400)AsusAktualna Cena
5HP Pavilion 15-eg0062nw (35X23EA)HPAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop dla kobiety
 • laptopy dla kobiet
 • lekki dobry laptop
 • najlepsze laptopy dla kobiet
 • komputer dla kobiety

Laptop dla kobiety - Opinie i komentarze

 1. Laptop dla kobiety? A co, one jakieś inne? 🙂 Nie no, żartuję! Ja polecam Lenovo albo apple, oba testowałam i z obu byłam zadowolona, choć to diametralnie różne urządzenia. W zależności od tego, co chce się na nim robić, jeśli chodzi o pracę to wolałam apple, bardziej niezawodny, choć z drugiej strony nie zawsze mogłam się zgrać z klientem, nie wszystko chciało ruszyć. Myślę, że najfajniejszą opcją są w ogóle nie laptopy, a ultrabooki – mój kolejny komputer, będzie na pewno z tej kategorii.

 2. Kupiłam ostatnio ultrabooka i powiem tak, zdecydowanie laptop dla kobiety 😉 Wcale nie żartuję – zmieści się nawet w nie za dużej torebce, jest odporny na wstrząsy, działa jak marzenie, wygląda prze-cu-do-wnie! Zdaję sobie, że są to urządzenia droższe, sama bym pewnie nigdy się nie zdecydowała, gdyby praca ode mnie tego nie wymagała. Mam nadzieję, że niebawem będzie to bardziej dostępne, bo mało znam osób, które mogą sobie pozwolić z lekkim sercem na porządny komputer. Ba, znam takich, których nie stać na średniej jakości komputer i męczą się z pełzającymi truchłami dosłownie..

  • Zgadzam się z Tobą. Również pracuję na ultrabooku i nie ma sobie równych. Pracuję głównie w obsłudze klienta, często na mieście i świetnie sobie radzi. To idealny laptop dla kobiety, jeśli chce ona szybko się przemieszczać ze sprzętem 🙂 Jakość pracy na takim sprzęcie jest wyjątkowa i naprawdę laptop mieści się w torebce.

 3. Ja stawiam na lekkie laptopy. Gdzie mi nosić dwa kilo sprzętu, bez przesady, tym bardziej, że teraz wybór jest genialny i można mieć lekki, a do tego całkiem dobry laptop 🙂

  • Też tak myślę, dla mnie laptop musi być lekki, żebym mogła na nim pracować w każdym miejscu. Ale z drugiej strony nie rozgraniczałabym dla kobiet i dla mężczyzn. To sprzęt elektroniczny i raczej jeszcze nikt nie wymyślił takiego, który byłby dostosowany do kobiety czy mężczyzny w pełni 😉 Bez przesady. Osobiście pracuję na Macbooku, ale to moje osobiste preferencje. Dobry laptop dla kobiety… Moja siostra mówi, że Surface Pro X 😉 Może bardziej pod względem designu jest dostosowany, ale jak mówię, dla mnie to nie jest reguła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here