Laptop 17 cali , to już całkiem duża maszyna. Idealnie sprawdzi się jako laptop domowy, stacjonarny – na którym można pracować w komfortowych warunkach i który idealnie wręcz będzie nadawał się do oglądania filmów i przeglądania internetu. Minus jest oczywisty – laptopy 17 cali ze względy na wielkość i wagę trą na mobilności, nie jest więc dobrym pomysłem zakup tak dużego laptopa, jeśli planujecie częstą pracę poza domem.

Laptopy 17 cali traktowane są często, jako zamienniki dla komputerów stacjonarnych. Dużą ich zaletą jest duży obszar roboczy i dobra czytelność. Komfort pracy, również jeśli chodzi o męczenie się wzroku, jest na pewno większy, niż w przypadku 15 calowych ekranów.

Kolejną zaletą dużych laptopów jest możliwość uzyskania lepszej rozdzielczości, korzystajcie więc z tego i wybierajcie modle Full HD, na których oglądanie filmów będzie czystą przyjemnością. Również jeśli chodzi o pracę nad zdjęciami, jest to ważny parametr. Zwykle polecamy matową matrycę, również w przypadku laptopów 17 cali taki wybór będzie ok, ale błyszczące matryce, o dużym kontraście i nasyceniu mogą lepiej się sprawdzić jeśli szukacie komputera multimedialnego. Matowe ekrany są dobre jeśli potrzebujecie sprzętu, który sprawdzi się w plenerze,  w warunkach domowych ważniejsze jest dobre odwzorowanie kolorów. Laptop 17 cali idealnie sprawdzi się w tzw. domowych centrach multimedialnych, dlatego radzę unikać matryc TN, zwracać uwagę na kąty widzenia, ilość wyświetlanych barw.

Laptopy 17 cali zwykle mają również lepsze podzespoły, a przy tym łatwiej jest je po czasie rozbudować. W dużych laptopach często spotkać można np. dodatkowe kieszenie na dysk itp. Są to rozwiązania praktycznie niespotykane w mniejszych laptopach.

Zwracajcie uwagę na takie drobiazgi – dodatkowe przestrzenie, złącza, porty. Komputer jest duży, ale jego mobilność nadal powinna być spora. Rozmieszczenie portów musi wam odpowiadać, podobnie jak ich rodzaje. Od razu rozglądajcie się za sprzętem spersonalizowanym.

Jeśli chodzi o minusy – laptopy 17 cali są niezbyt oszczędne, zużywają stosunkowo dużo energii, a jego praca na baterii to zwykle nie więcej niż 2 godziny.

Laptop 17 cali - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop 17 cali, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop 17 cali. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop 17 cali Producent Cena
1Asus TUF Gaming F17 FX706LI-H7036TAsusAktualna Cena
2Lenovo V17-IIL (82GX0089PB)LenovoAktualna Cena
3Asus VivoBook 17 (M712DA-AU172T)AsusAktualna Cena
4Lenovo Ideapad L340 (81LL00EBPB)LenovoAktualna Cena
5Lenovo Legion 5 (82B3007VPB)LenovoAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

 • laptop 17 cali
 • laptopy 17 cali
 • laptopy 17 cala najlepsze
 • jaki laptop 17 cali
 • laptop 17

Laptop 17 cali - Opinie i komentarze

 1. Na początku myślałem, że tak duży laptop nie będzie mi potrzeby, szybko zmieniłem zdanie, kiedy zacząłem na nim pracować. Właśnie go sprzedałem, za bardzo atrakcyjną cenę. Mój szef kupi nowy…

 2. Najlepszy jeśli chodzi o pracę, szczególnie wszelki tekst, tabelki, grafikę. Mniejsze, panoramiczne są dobre do zabawy, choć też potrafią zmęczyć jeśli np chcesz sobie przeczytać nawet głupi artykuł. Zdaję sobie sprawę, że wygląd może nie przekonywać, bo to naprawdę “krowa”, ale tylko na początku się to zauważa, ja bym na nic nie zmienił mojej 17 😉

 3. Zauważyłam, że mniejsze laptopy cieszą się powodzeniem u dzieci 🙂 gabarytowo do nich pasują. Ja nie wyobrażam sobie pracy na mniejszym- właśnie ze względu na przejrzystość tabeli czy wykresów. Teraz mam Lenovo 17″ i to jest optymalne 🙂 Fakt- nie jest juz najnowszy i powoli zaczynam myśleć o zmianie na nowy model ale na pewno nie mniejszy niż 17 🙂

 4. Szczerze powiedziawszy, to podoba mi się to zestawienie. Jestem bardzo za laptopami Lenovo. Miałem już dwa i zawsze się sprawdzały. Teraz mam HP, ale chyba będę wracał do Lenovo!

 5. Marzę o 17″ matrycy, ale wiem że nigdy takiej tachać ze sobą nie będę po klientach. No, a w biurze to tylko monitor zewnętrzny.

 6. Zastanawiałem się czy nie lepiej komputer stacjonarny, ale wybiłem sobie to z głowy, jednak co laptop do laptop. Nie muszę być przywiązany do biurka i jakaś tam mobilność jest przy zapewnienie bardzo dużego ekranu.

 7. Pracuję często w biegu przy grafice i miałem co prawda lapka firmowego ale trochę mnie wkurzał bo zamulał. Sprawiłem sobie za to Hyperbooka i nie narzekam bo i ogarnąć projekt można (duzy ekranik i solidne komponenty) i pograc albo cos obejrzeć. Jak dla mnie miodzio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here