Laptopy do gier to obecnie coraz prężniej rozwijający się segment komputerów mobilnych. Dzięki rozwojowi technologicznemu oraz promocji e-sportu gamingowe sprzęty coraz chętniej wybierane są przez graczy jako lepsza alternatywa dla komputerów stacjonarnych.

W artykule dokładnie przyjrzymy się laptopom do grania. Zdefiniujemy, co uważa się za laptop gamingowy, dlaczego warto się nim zainteresować, na jakie cechy i parametry zwracać uwagę przy zakupie. Podamy również popularne firmy produkujące laptopy dla graczy oraz kilka kategorii cenowych. Zapraszamy do lektury.

Czym jest laptop do gier?

Laptop do gier to stosunkowo młody twór, który został wykreowany dzięki możliwościom najnowocześniejszych podzespołów. Laptopy gamingowe są o wiele cięższe od innych mobilnych komputerów. Oferują również niespotykane nigdzie indziej moce obliczeniowe i potężną wydajność. Dobrej klasy laptop gamingowy deklasyfikuje wszystkie inne konstrukcje laptopów, a nawet solidne konfiguracje PC’tów.

Laptop dla graczy jest co prawda komputerem mobilnym, jednak jego gabaryty sprawiają, że przenoszenie nie należy do najłatwiejszych i najbezpieczniejszych czynności. Najcięższe gamingowe laptopy są w stanie ważyć nawet 4 kg, a ich cena zaczyny zaczynają się zwykle od 3000 zł w górę.

Nie musimy chyba dodawać, że na laptopie gamingowym uruchomimy najnowsze gry na możliwie wysokich ustawieniach oraz że jego konstrukcja oferuje graczom najwyższy poziom komfortu podczas grania?

Dlaczego warto kupić gamingowy laptop?

Nadrzędną funkcją tego typu sprzętu jest granie w gry i to na tym zadaniu skupiają się producenci, wypuszczając kolejne laptopy. Niemniej, na gamingowych notebookach z ekstremalną łatwością możemy konsumować każdy rodzaj cyfrowej rozgrywki, przeglądać sieć, czy używać go do codziennych zadań.

Komputer tej klasy jest bardzo wygodny w użyciu, a oferowane potężna wydajność i moce obliczeniowe pozwolą wykorzystać jego walory do korzystania ze specjalistycznego oprogramowania – w tym do przeprowadzania skomplikowanych i wymagających symulacji w programach inżynierskich, do obróbki wideo oraz tworzenia i retuszu grafiki 2D i 3D.

Gamingowe laptopy są w zasadzie najbardziej uniwersalnym rodzajem notebooków. Jedynymi minusami tych konstrukcji są słaba poręczność i mobilność, a także duże zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Na co zwracać uwagę wybierając laptop do gier i jak go kupować?

Istnieje wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając laptop gamingowy. Co prawda ten segment rynku jest stosunkowo młody, jednak producenci bardzo dynamicznie zapełniają go kolejnymi atrakcyjnymi konstrukcjami, przez co wybór może okazać się nieco skomplikowany.

Na samym początku procesu zakupowego warto zadać sobie kilka pytań, które ograniczą zakres poszukiwań.

Jakim budżetem dysponujesz?

Niestety jest to jedno z najważniejszych pytań, które trzeba sobie zadać. Określenie widełek cenowych pozwoli zorientować się mniej więcej w konkretną półkę laptopów gamingowych. Dzięki temu lepiej będziesz wiedział, co możesz kupić oraz jak wybrać możliwie najlepszy sprzęt w tej klasie cenowej.

Najtańsze laptopy do gier to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych, podczas gdy najdroższe zaczynają się od około 5-6 tysięcy a ich ceny dochodzą nawet do 10 tysięcy złotych. Poszczególne kategorie cenowe opisaliśmy w dalszej części artykułu.

W co i jak zamierzasz grać?

Chcesz kupić sprzęt, który bez zająknięcia uruchomi najnowsze premierowe gry na najwyższych detalach, jednocześnie pozwoli streamować wideo na Twitcha lub YouTube i renderować nowy filmik w tle? Może wystarczy Ci wyłącznie gra na wysokich lub najwyższych detalach w 1-2 rocznych grach?

Pamiętaj, że od planowanego sposobu użytkowania laptopa uzależniona będzie jego konstrukcja oraz wyposażenie. Głównie jego możliwości w tym przypadku zależeć będą od planowanego budżetu. Jeżeli jednak nie oczekujesz od laptopa astronomicznych wydajności, wówczas warto wybrać solidny produkt z niższej grupy cenowej.

Czy faktycznie potrzebujesz laptopa do gier?

Wiele osób daje się zwieść marketingowi oraz agresywnej promocji laptopów gamingowych jako cudownego sprzętu dla wszystkich. Dobrze zastanów się, czy wykorzystasz potencjał takiego laptopa. Do grania w starsze gry na przyzwoitych ustawieniach wystarczą dobre laptopy multimedialne – nie musi być to high-endowy sprzęt gamingowy za grube tysiące.

Cechy i parametry laptopa do gier

Jeżeli zdecydowałeś, że koniecznie chcesz kupić laptop do grania z prawdziwego zdarzenia, powinieneś wiedzieć, na jakie cechy laptopa zwracać uwagę. Do najważniejszych z nich należą oczywiście same podzespoły, ale również inne cechy, takie jak: urządzenia wskazujące, ilość portów i obsługiwane interfejsy. Zacznijmy jednak od fundamentalnych aspektów.

Procesor mobilny do gier

Procesor to – wbrew pozorom – wcale nie najważniejszy komponent dobrego komputera mobilnego do gier. Owszem jest kluczowy do szybkiego i wydajnego wykonywania obliczeń zlecanych przez inne komponenty. Jednak to nie na nim należy się skupić podczas kupowania notebooka. Należy pamiętać, żeby procesor nie stanowił wąskiego gardła w specyfikacji sprzętu. Oznacza to, że nie może spowalniać pracy karty graficznej oraz pamięci RAM.

W profesjonalnych laptopach gamingowych implementuje się zwykle najnowocześniejsze i najmocniejsze CPU dostępne na rynku. Dużym powodzeniem cieszą się układy z rodziny Intel Core i7. Intel to obecnie najlepsza firma produkująca układy CPU do wydajnych komputerów.

Najprościej kierować się zasadą, że im większa ilość rdzeni oraz im wyższe ich taktowanie, tym procesor będzie szybszy. Bardziej zaawansowanych użytkowników może interesować odblokowany mnożnik procesora, który umożliwia podkręcanie taktowania procesora. W takim przypadku warto szukać układów oznaczanych literką K.

Karta graficzna mobilna do gier

Najważniejszy z punktu widzenia gamingu komponent. Karta graficzna dba o wykonywanie obliczeń związanych z renderowaniem grafiki. Tutaj warto kierować się kilkoma cechami układów GPU. Do najważniejszych z nich należą: sposób chłodzenia, szerokość magistrali danych i ilość pamięci własnej.

Im karta jest wydajniejsza, tym więcej energii wydziela. W związku z tym układ chłodzenia musi zbijać emitowane ilości ciepła. Poza tym układ ten musi pracować miarowo, stabilnie i możliwie cicho.

Im magistrala pamięci jest szersza, tym karta jest w stanie szybciej odbierać i nadawać przesyłane informacje. Dla solidnego gamingowego laptopa absolutnym minimum powinna być 128 bitowa szyna danych.

Pamięć własna karty graficznej to jeden z najważniejszych parametrów, który mniej wprawnym konsumentom pozwoli zorientować się, z jakiej klasy sprzętem mają do czynienia. Im więcej vRAM, tym lepiej. Karty graficzne dedykowane laptopom gamingowym posiadają od 2 do nawet 8 GB pamięci.

Pamięć RAM

Tutaj również bez zaskoczenia. Większa ilość pamięci RAM poprawi tempo dostarczania danych do procesora. W tym miejscu przechowywane są aktualnie wykonywane programy oraz potrzebne dane. Im więcej się ich zmieści, tym CPU będzie w stanie szybciej je przetworzyć.

Poza samą pojemnością – która jest najważniejszym parametrem kości RAM, możemy wymienić częstotliwość taktowania oraz typ kości. Im wyższa grupa, tym kości są wydajniejsze i bardziej energooszczędne. Obecnie w komputerach gamingowych stosuje się głównie kości DDR3(L) lub DDR4, które taktują z częstotliwością od 1800 do nawet 2500 MHz. Rozsądnym minimum w przypadku pamięci RAM stosowanej w notebookach dla graczy jest 8 GB.

Pamięć dyskowa

Typ dysku stosowany w laptopach gamingowych jest bardzo ważny. Można wyróżnić dyski HDD i SSD. Te pierwsze są starsze i o wiele tańsze. Oferują wolniejsze czasy zapisu i odczytu. Dyski SSD odznaczają się o wiele lepszymi parametrami, jednak ich cena nadal jest bardzo wysoka.

Dobrym pomysłem jest kupno laptopa z dwoma dyskami: Pojemnym i tanim dyskiem HDD, w którym przechowywane będą zainstalowane gry i pliki użytkownika, oraz z małym dyskiem SSD, na którym zainstalowany będzie system operacyjny. W ten sposób wszystkie funkcje laptopa będą działały o wiele szybciej, a jednocześnie finalna cena komputera będzie niższa.

Matryca najlepsza go gier

Matryce to zwykle jeden z mocniejszych punktów laptopów gamingowych. Oferują wysokie rozdzielczości, świetne odwzorowanie kolorów, szybkie czasy reakcji oraz matowe powłoki.

W notebookach do grania możemy wyróżnić matryce IPS (droższe) lub TN (tańsze). Te pierwsze oferują o wiele lepsze kąty widzenia, odwzorowanie gamutu barwnego w każdej skali, a także większy kontrast. Do największych wad matryc IPS można zaliczyć ich wysoką cenę oraz wolniejszy czas reakcji, który w przypadku laptopów gamingowych jest kluczowym aspektem wyświetlanego obrazu.

Wobec tego częściej w komputerach do gier implementowane są tańsze matryce TN. Obecnie różnice w jakości obrazu między ISP a TN nie są aż tak widoczne. Na plus należy zaliczyć również o wiele mniejszy input lag.

Laptopy dla graczy posiadają zwykle matryce 17,3” lub 15,6”. Gamingowy notebook i tak nie jest sprzętem mobilnym, przez co lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na większy ekran, który zaoferuje większą czytelność, a co za tym idzie, wyższy komfort grania. Warto zadbać również o matową powłokę ekranu poprawiającą widoczność przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych oraz redukującą widoczność tłustych śladów na ekranie.

Zdecydowana większość matryc w laptopach dla graczy prezentuje obraz w rozdzielczości natywnej Full HD lub HD. O ile laptop jest odpowiednio wydajny i pozwala Ci na to budżet, dla lepszych wrażeń wizualnych warto wybrać wyższą rozdzielczość.

Porty i interfejsy

Im więcej portów w możliwie najnowszych standardach, tym lepiej. Od interfejsów przewodowych w dużej mierze uzależniona jest funkcjonalność laptopa. Absolutnym minimum powinny być 2 porty HDMI, DisplayPort, wyjście słuchawkowe i 3 porty USB (najlepiej 3.0 i typu C).

Warto również zwrócić uwagę na łączność bezprzewodową. Kupując laptop do grania, zapewne lubisz pograć przez internet. Wobec tego moduł Wi-Fi 802.11 powinien być w najszybszym standardzie ac. Zagwarantuje to odpowiednio szybkie pobieranie i wysyłanie danych z poziomu laptopa.

Popularne firmy produkujące laptopy gamingowe

Gamingowe laptopy wychodzą ze stajni popularnych firm produkujących każdy rodzaj mobilnych komputerów. Często jednak możemy spotkać się z notebookami dla graczy sygnowanymi markami specjalizującymi się w produkcji urządzeń dedykowanych tej grupie odbiorców.

Do popularnych i godnych zaufania firm produkujących laptopy gamingowe możemy zaliczyć firmę: Acer, Asus, HP, Dell, Lenovo, Dream Machines, Alienware, MSI, Razer, czy Hyperbook.

Kategorie cenowe laptopów do gier

Orientacyjnie można wyłonić pięć grup cenowych laptopów dla graczy. Poniżej podpowiadamy, czego możesz spodziewać się w każdej z nich.

Laptop go gier do 2000 zł

To najniższy pułap, w którym można znaleźć sprzęty aspirujące do miana gamingowych. Głównie będą to „wypasione” komputery multimedialne, w których królować będą dosyć mierne podzespoły. Notebooki za mniej niż 2000 złotych poradzą sobie wyłącznie z niewymagającymi i starszymi grami.

Laptop do gier do 2500 zł

W tym przedziale cenowym również nie warto oczekiwać dużo. W zasadzie są to droższe i nieco lepiej wyposażone notebooki multimedialne. Najczęściej znajdziemy w nich CPU i3 lub słabsze i5 z rodziny Intel Core, na pewno nie więcej niż 8 GB pamięci operacyjnej oraz mid-range’owe karty graficzne.

Laptopy dla gracza do 3000 zł

Ta klasa cenowa to najtańsze notebooki gamingowe. W tej kwocie znajdziemy już sprzęt dedykowany mobilnemu graniu w gry. Będą to laptopy o bardziej agresywnej stylistyce i mocniejszym zapleczu wydajnościowym. W tej grupie pojawią się już 17-calowe matowe matryce, pojemniejsze dyski HDD oraz mniejsze dyski SSD i procesory Intel Core i5, a nawet i7.

Laptopy dla gracza do 4000 zł

W tym przedziale cenowym w zasadzie kupimy solidne laptopy do grania. Solidne konstrukcje wyposażone w upper mid-range’owe karty graficzne oraz pokaźne zasoby RAMu. W tym przedziale cenowym doszukamy się laptopów wyposażonych w więcej niż 8 GB pamięci operacyjnej oraz większe dyski SSD. Królować tu będą GPU wyposażone w 4 GB pamięci własnej, które poradzą sobie z większością nowych tytułów na najwyższych ustawieniach.

Laptopy dla gracza do 5000 zł

Tutaj królują już prawdziwie high-endowe maszyny dla „zwykłych śmiertelników”. Możemy spodziewać się matryc FHD, 16, a nawet 32 GB pamięci RAM, czy sporych dysków SSD o pojemnościach nawet powyżej 500 GB. Obecność najwydajniejszych procesorów Intel Core i7 jest bezdyskusyjna. Powyżej tej grupy cenowej znajdziemy już wyłącznie w pełni profesjonalne komputery stosowane przez zawodników w e-sporcie lub do najbardziej wymagających zadań.

Laptop do gier – Ranking

Laptopy gamingowe to szczególna kategoria i aktualnie najlepsze wśród popularnych producentów są laptopy 3 firm: MSI, Lenovo oraz Asus. Natomiast firma Hyperbook specjalizuje się w produkcji profesjonalnych laptopów tylko dla graczy. Poniżej rankingi popularności najlepszych laptopów do gier (oraz konfiguracji tych samych modeli) każdej z tych firm.

Ranking Laptop Hyperbook do gier Producent Cena
1Hyperbook X15-15-8534HyperbookAktualna Cena
2Hyperbook Pulsar Z17-17-8527HyperbookAktualna Cena
3Hyperbook NH55EDQ-15-7687HyperbookAktualna Cena
Laptop Hyperbook do gier

Laptop Hyperbook do gier Hyperbook X15-15-8534

➾Szczegóły TOP1: Hyperbook X15-15-8534
Ranking Laptop MSI do gier Producent Cena
1MSI Thin GF65 10UE-051XPLMSIAktualna Cena
2MSI Thin GF75 10UEK-038XPLMSIAktualna Cena
3MSI Leopard GL65 10SCXR-009XPLMSIAktualna Cena
4MSI Leopard GL75 10SCSR-036XPLMSIAktualna Cena
5MSI Summit E14 A11SCST-073PLMSIAktualna Cena
Laptop MSI do gier

Laptop MSI do gier MSI Thin GF65 10UE-051XPL

➾Szczegóły TOP1: MSI Thin GF65 10UE-051XPL
Ranking Laptop Lenovo do gier Producent Cena
1Lenovo Legion 5i-15 (82B500HGPB)LenovoAktualna Cena
2Lenovo Legion 5 (82B1006UPB)LenovoAktualna Cena
3Lenovo Legion 5 (82B500AHPB)LenovoAktualna Cena
4Lenovo Legion 5i-15 (82AU00F3PB)LenovoAktualna Cena
5Lenovo Ideapad L340 (81LL00EBPB)LenovoAktualna Cena
Laptop Lenovo do gier

Laptop Lenovo do gier Lenovo Legion 5i-15 (82B500HGPB)

➾Szczegóły TOP1: Lenovo Legion 5i-15 (82B500HGPB)
Ranking Laptop Asus do gier Producent Cena
1Asus TUF Gaming F17 FX706LI-H7036TAsusAktualna Cena
2Asus TUF Gaming (FX506LI-HN039)AsusAktualna Cena
3Asus ROG Strix G15 G512LI-HN058AsusAktualna Cena
4Asus TUF Dash F15 (FX516PM-HN129T)AsusAktualna Cena
5Asus TUF Gaming FX505DD-AL062AsusAktualna Cena
Laptop Asus do gier

Laptop Asus do gier Asus TUF Gaming F17 FX706LI-H7036T

➾Szczegóły TOP1: Asus TUF Gaming F17 FX706LI-H7036T

Tak nas odnaleziono:

 • laptop do gier
 • laptopy do gier
 • jaki laptop do gier
 • laptop do gier 2015
 • najlepszy laptop do gier

Jaki laptop do gier najlepszy? - Opinie i komentarze

 1. Właśnie się zastanawiałem jakiś czas temu czy kupić laptop do gier. Trochę to trwało, ale doszedłem do wniosku, że kupię sobie konsolę, a laptopa nie będę męczył 😛 A Wy ile wydajecie na taki sprzęt?

 2. Do gier najlepsze są laptopy msi – tańsze – dla tych co nie mają za dużo kasy, to seria GP, trochę lepsze – i w zasadzie wystarcazające do zdecydowanie większości gier, a nawet wszystkich, przy zejściu na najniższe wymagania to GE i dla tych co mogą sobie pozwolić na 5-6 tys wydatku, to seria GT – uruchamia się na nich wszystko… Firma msi specjalizuje się w sprzęcie do gier i żaden lenowo czy acer w tej samej cenie co msi nie jest mu w stanie dorównać. Sam mam msi GE60 2OE-202XPL i na razie gram w co tylko chcę… Do gier potrzebna jest potężna karta graficzna i to nie może być Radeon, lecz Nwidia – ma dużo lepsze “dodatki” – (ja mam GTX765M) … i nie patrzcie za czterordzeniowym procesorem i-7 – to mit, że jest potrzebny, wystarczy aż nadto i-5 4200M…

  • Miałem kiedyś MSI – kupiłem sobie właśnie do gier – to była chyba seria 625. Po pół roku zaczął się przegrzewać – oddałem raz do serwisu – przeczyścili, przdmuchali i powiedzieli, że wszystko gra. Sytuacja powtórzyła się ponownie i znowu żadnej poprawy. Po jakimś czasie było jeszcze gorzej komputer zaczął zwalniać tragicznie. Oddałem komputer do sklepu i tu zaczyna się najlepsze – sklep przyjął sprzęt jeszcze w terminie gwarancji ale komputer dotarł do serwisu MSI po upłynięciu terminu gwarancji. I MSI wypięło siś na gwarancję ale tym razem stwierdzili jakieś przegrzania – coś tam się porozklejało – zaproponowano mi płątną naprawę za ponad tysiąc PLN – Nigdy więcej MSI!!!!

   • … no to chyba kupiłeś o kilka lat za wcześnie… bo to nie te msi, o których Ty piszesz – ja kupiłem w tym roku, gram w Tomb Raider, w Skyrim, Rome II na wysokich ustawieniach, i temperatury na klawiaturze sa jedynie wyczuwalne… a cała reszta – obraz itp. – PERFECT… a przy grze w Spellforce – moja ulubiona, to z wentylatora jedynie letnie powietrze wychodzi… Jak ten co mam “zużyję” – no bo nie będzie działał wiecznie, no i zestarzeje się – to na pewno następny kupię też msi. Ja zrobiłem tylko jeden błąd – kupińem bez systemu operacyjnego i trochę to trwało, zanim wreszcie prawdziwy fachowiec poustawiał mi wszystko tak jak trzeba… ZNAKOMITY KOMPUTER – i nie tylko do gier.

    • Tragedia chłopie… Jeśli Ty przy obecnych idiotoodpornych Windowsach potrzebujesz fachowca który Ci system ustawi to jakim prawem Ty się na temat sprzętu wypowiadasz? Teraz największy oporny tłuk komputerowy jest w stanie ustawić system, ciekawe co byś pisał w latach `95-`00 to w wypadku tamtych systemów trzeba było poświęcić czasu sporo (a i tak fachowiec był niepotrzebny) na ustawienie systemu. Jak czytam takie wypowiedzi jak Twoje to przeraża mnie fakt że im łatwiejsza technologia się pojawia tym więcej komputerowych “analfabetów” mamy…

     • Czy windows jest idiotoodporny, czy nie – tego nie wiem… ale informatykiem NIE JESTEM i nie umię instalować systemu operacyjnego SAM… a msi ma deczko nietypową płytę główną i nawet informatyk za pierwszym razem ŹLE zainstalował tego idiotoodpornego windowsa… a ja jestem zwykłym geomorfologiem, nie wiem co kryje się pod moją klawiaturą, natomiast wiem kiedy Twój domek się obsunie, jeśli zbudowaleś go w plejstoceńskiej niszy poosuwiskowej…

     • Witam sam nie jestem informatykiem ale szczerze wystarczy wpisać na youtobe np:Instalacja windows 10 krok po kroku i każdy idiota zrobi to sam

 3. Mam tablet Acer Aspire Switch i też świetnie nadaje się do gier. Pomyśleć, że kiedyś ta marka wydawała mi się słaba…

 4. Jeśli nie jesteś fanatykiem najnowszych gier to zakup laptopa dla gracza wcale nie musi zrujnować twojego budżetu. Ceny ostatnio znacznie spadły. Wystarczy,że kupisz jakiegoś Lenovo czy Asusa w granicach 2 000. Patrz tylko, aby na pokładzie miał procek minimum I5 i dedykowaną grafę z 2GB Ram. Pozdrawiam

 5. Ja gram na Pacard Bell easy note lj75 (acer). kupilem go w 2010 r. Tomb Rider smiga na najniższych detalach 40 fps. Karta radeon 1g 5450 hd procek i5 pierwszy wypust. Sprzęt przestarzały aktualnie, ale nie do zajechania. Nigdy nie był w serwisie, sam go czyszczę i zmieniam pastę. Jeżeli będziesz widział ta firmę nie przechodź obojętnie. Pod warunkiem, że fajna konfiguracja. Wypowiedzi na temat MSI to jakieś laurki 😛

 6. Polecam Lenovo Y50-70 Laptop – 59440644, nigdy MSI nie posiadalem i nie bede posiadal.
  Lenovo pierwszy raz w rekach i posiedzi dlugo 😉

 7. miałem msi ge60 apache – niby potężny sprzęt: i7 gtx860 8gm ram ale…no właśnie – temperatury na procku – w granicach 95-100 więc regularny throtlling termiczny – na grafie to samo – sprzedałem. kupiłem 1500zł tańszego lenovo y510p – i co? Wiedzmin 3 smiga na wysokich – czasem haczy ale naprawdę da się komfortowa pograć. temperatury akceptowalne – 86 na procku i 75 na grafie – tani i dobry. HA mało tego – w porównaniu z nowszym i niby wydajnieszym lenovo y50-70 wypada tylko nieco gorzej w 3D marku – 3557pkt a lenovo y510p z SLI: 3147pkt . z jednym gt755m 2456pkt – można? można !
  MSI – zabawka dla bogatych. Polecam ogólnie lenovo – stosunek ceny do jakości – miazga. Wydajnośc podobna do MSI.

 8. Ja chcę kupić komputer do gier ale kompletnie się na tym nie znam. Ostatnio kupiłam komputer ale okazało się, że karta graficzna jest do wymiany więc oddałam go bratu który bardziej zna się na tych sprawach i sobie ją już wymienił. Teraz zastanawiam się czy nie kupić laptopa od Samsunga, bo mam już inne urządzenia tej firmy i nie narzekam.

 9. Jakby się ktoś zastanawiał, to problem z nagrzewaniem jest o wiele wazniejszy niż może się wydawać, zwłaszcza jak już laptop trochę pożyje i pasta chłodząca jest zużyta, a wentylacja zaczyna się zapychać. Laptop do gier może wtedy dosłownie zejść do 30% wydajności albo i mniej w ciągu kilku minut grania. Warto o tym pamietać!

 10. Kilka miesięcy temu miałem odłożone trochę środków na konkretnego laptopa. Chciałem, żeby służył mi zarówno do pracy jak i do gier. Mało brakowało, a bym kupił jeden z pasujących modeli… bardzo bym teraz tego żałował. Autor wpisu ma rację- sensowna karta graficzna to między innymi gtx850m lub gtx860m. Biorąc pod uwagę wymagania najnowszych gier, nie ma sensu schodzić niżej. Procesor Intela to standardowo 4,5 generacja. Wydaje się, że wszystko będzie działać świetnie. A jest tak, dopóki nie włączymy gry. Chyba każdy laptop o takich parametrach ma ogromny problem z tzw. thermal throttling`iem. Nieważne jaką dacie podkładkę chłodzącą, wysoka temperatura GPU i CPU spowoduje, że odpowiedni układ zmniejszy ich częstotliwość taktowania… ogólny spadek wydajności sięga nawet 50%.

 11. ja mam od 3 lat msi ht 70 od2 z nvidia gt 780m, paste zmieniłem rok temu laptop ma 1 zasadnicza wade port zasilania szybko się wyrabia i wtyczka notorycznie wypada.cs chodzi wot simiga na 120 klatkach full detale xkom 2 też idzie na maxa jakies tombrajdery rarcraje i inne ida na maxawiec czas na zmiana mysle o czyms z gtx980 albo poczekam jeszcze trochę i zakupie cos z seri 1070 albo 1080. mój problem na dziś to jaki producent. bo różnice w podobnej konfiguracji w wydajności i poziomie grzania/hałasu sa znaczące

 12. Wydaje mi się, że jeżeli chcemy wyłącznie grać na sprzęcie, to lepiej po prostu kupić ps4,xbox one albo pc. Mniejsze koszty, a więcej możliwości, jeżeli chodzi o gry. Oczywiście w przypadku konsol, będzie trzeba zrezygnować z funkcji, które dostępne są na komputerach.

 13. Dlaczego w tym tekście nie ma takich firm jak np. Dream Machines czy Hyperbook? Obie firmy robią o niebo lepsze konfiguracje cena/jakość niż ktokolwiek z tej trójki.

 14. Jeśli chodzi o niewysoką w stosunku do wydajności cenę, polecam gamingowe laptopy z chillblast.pl. i5, GTX 1050 powinny pociągnąć nowe gry przynajmniej na wysokich detalach a dysk SSHD wpłynie pozytywnie na płynność pracy 🙂

  • detsik własnie się zastanawiam nad zakupem komputera, który bez problemu poradzi sobie z nocnymi grami własnie sporo ciekawych modeli jest na chillblast. Zastanawiam się nad takim za mniej więcej 2tyś na droższy mnie niestety nie stać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here