Studiowanie bez komputera w obecnych czasach jest praktycznie niemożliwe. Warto dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole wyższej sprawić laptop na studia, dzięki któremu nauka będzie dużo prostsza.

Laptop dla studenta ma spełniać proste funkcje – ma służyć do obsługi programów, przeglądania Internetu i pisania prac. Jeśli charakter studiów nie wymaga zakupu profesjonalnego sprzętu, czy korzystania z dedykowanych programów – sprzęt dla studenta może spokojnie zmieścić się w granicy 2000 zł i być wystarczającym przez cały okres studiów.

Warto rozejrzeć się za czymś małym i poręcznym – niekoniecznie klasycznym 15 calowym laptopem, ale czymś co student będzie mógł wygodnie nosić cały dzień w torbie, czy plecaku i z którego będzie mógł korzystać w trakcie zajęć.

Z tego samego powodu laptop dla studenta nie powinien być zbyt delikatny – jeśli chodzi o tańsze modele – wybierajcie takie z mocną, twardą, plastikową obudową, w wypadku droższych radzę postawić na bardziej szlachetny i wytrzymały materiał.

W dalszej kolejności zwróćcie uwagę na baterię – ważne aby była wytrzymała – komputer powinien wytrzymać na baterii co najmniej 6 godzin, tak by student nie musiał nosić ze sobą ładowarki.  Dla osób często używających laptopa poza domem ważna będzie również matowa matryca, od której nie będą odbijały się promienie słoneczne. Nie ma tu dużej różnicy jeśli chodzi o ceną, a komfort użytkowania dzięki temu zdecydowanie wzrasta.

Laptop na studia powinien być też w miarę wydajny, warto więc poświęcić chwilę na wybranie najlepszych parametrów, czy procesora. Oczywiście w granicach wspomnianych 2000 zł.

Inaczej ma się sprawa z laptopami do skomplikowanych obliczeń, które mają obsługiwać profesjonalne programy, czy choćby służącymi do wykonywania rysunków. Jeśli komputer na studiach będzie wykorzystywany nie tylko jako narzędzie do znajdowania informacji, czy pisania pracy należy nieco podwyższyć pułap cenowy i rozejrzeć się za modelami dedykowanymi grafikom, architektom, informatykom itd.  W zależności od tego co będziecie na nim robić należy zastanowić się nad wymaganiami i korzystać z dedykowanych rozwiązań.

Laptop dla studenta - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop dla studenta, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop dla studenta. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop dla studenta Producent Cena
1Asus TUF Gaming F17 FX706LI-H7036TAsusAktualna Cena
2Asus ZenBook 13 OLED (UX325EA-KG272T)AsusAktualna Cena
3Dell Vostro 3500 (N3003VN3500EMEA01_2105)DellAktualna Cena
4Lenovo Legion 5i-15 (82B500HGPB)LenovoAktualna Cena
5Lenovo Legion 5 (82B1006UPB)LenovoAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop dla studenta
  • jaki laptop
  • jaki laptop dla studenta
  • laptop dla studenta 2015
  • laptopy dla studentow

Laptop dla studenta - Opinie i komentarze

  1. W różnych sklepach elektro sa teraz przeceny laptopów, w media expert np widziałem przecenione o 500 zł, jakis lenovo, więc całkiem fajnie.

  2. Najlepszą opcją są laptopy małe i lekkie – dla mnie sprawy priorytetowe. Wiadomo, jeśli was stać macie w czym wybierać, ale jeśli nie dysponujecie kilkomo tysiącami warto kupić jakiegoś laptopa z niewielką przekątną. Oczywiście jeśli chcecie zabierać komputer na zajęcia, bo jeśli nie, to nawet lepiej wybrać coś słusznych rozmiarów – wiadomo, student dużo czyta, dużo pisze, a akurat wygoda w tych aspektach jest większa na laptopach i klasycznych wymiarach. Ze swojej strony polecam Samsungi i Asusy.

  3. Ja właśnie zaczęłam studia i kupiłam nowy komputer. Dla mnie najważniejsze aby był w miarę szybki i żeby swobodnie korzystać z internetu. Wybrałam tani komputer, kosztował około 1500 zł i jestem zadowolona. Najważniejsze rzeczy zawsze mam na dysku zewnętrznym, komputer jest dość mały i lekki więc mogę go zabrać nawet na uczelnię.

  4. Ja w tym roku, jakieś dwa tygodnie temu kupiłem tablet z lenovo tez na promocji w me. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, na uczelnie będzie jak znalazł 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here