Laptop pod wieloma względami wygrywa z komputerami stacjonarnymi, które nadal królują w biurach. W wielu przypadkach nie ma jednak sensu przerzucać się z komputera stacjonarnego na laptop do pracy, który zwykle ma mniejszy ekran, klawiaturę, który ma ekran niżej, przez co nie powinno się na nim pracować bez przerwy.

Jest jednak wiele stanowisk, gdzie komputer wykorzystywany jest często, ale raczej doraźnie i gdzie sprzęt mobilny jest wielką zaletą. Wybierając laptop do pracy musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie będziemy z niego korzystać i czego przede wszystkim od niego oczekujemy.

Do pracy w biurze sprawdzą się komputery o większej przekątnej, nawet 17 cali i raczej powinniście unikać laptopów panoramicznych. Do pracy stricte biurowej, jeśli jest taka możliwość polecam raczej komputery stacjonarne, przy których łatwiej zachować odpowiednią postawę i które łatwiej dostosować do własnych potrzeb – odległość od monitora, umiejscowienie klawiatury itd.

Jeśli jednak często chodzicie na spotkania, a laptop będzie często przenoszony polecam sprzęt jednocześnie wytrzymały i niewielki – zwracajcie uwagę na obudowę, unikajcie plastików i kruchych konstrukcji. Dobrym wyjściem będą ultabooki, czy nawet tablety lub wszelkie sprzęty, które można wykorzystywać na wiele sposobów. Oszczędzajcie raczej miejsce i wagę na grubości, a nie na wielkości. Ultrabooki polecam głównie ze względu na ich świetne parametry, spory ekran i jednoczesną lekkość, wytrzymałość, wydajność i elegancję. Są to sprzęty, co prawda dość drogie, ale można je traktować jako inwestycję w wizerunek własny i firmy. Wyjątkowo ważną, a często pomijaną kwestią jest ekran, tylko wspomnę – kupujcie  monitory z matową matrycą, w której nie będzie odbijało się światło słoneczne i które sprawdzą się we wszystkich warunkach.

Laptop do pracy biurowej - Ranking 2019

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop do pracy biurowej, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop do pracy biurowej. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop do pracy biurowej Producent Cena
1HP Pavilion 15-cc5...»HPAktualna Cena
2Lenovo Essential E...»LenovoAktualna Cena
3Lenovo IdeaPad 110...»LenovoAktualna Cena
4HP 250 G5 W4N32EA...»HPAktualna Cena
5Lenovo IdeaPad 510...»LenovoAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop do pracy
  • mały laptop do pracy
  • laptop do pracy biurowej
  • jaki laptop do pracy
  • laptop do biura

Laptop do pracy biurowej - Opinie i komentarze

  1. Mi się najlepiej pracuje na laptopie, komputer stacjonarny już dawno poszedł w odstawkę 🙂 Bardzo ważne jest, aby laptop na którym się pracuje spełniał wszystkie oczekiwania jakie wiążą się z tą pracą. Czyli jeżeli potrzeba dużego ekranu, to niech to będzie 16-17 cali. Jeżeli praca wymaga sporej wydajności, to niech ma sporo RAM, procesor przynajmniej czterordzeniowy. Jeżeli praca związana jest z grafiką, to niech będzie dobra karta graficzna. ITD.
    Oczywiście ważna też jest wygodna klawiatura, odpowiednie rozłożenie portów, ilość wejść USB…

  2. Ha, każdy komputer jest do pracy! Tylko każdy do innej. Moim zdaniem jeśli ktoś wykonuje proste biurowe prace, to komputer w przedziale 1000-1500, to aż nadto, jeśli chodzi o laptopa, to optimum będzie 1500-2000. Ale jeśli ktoś szuka laptopa do pracy, to prawdopodobnie dużo jeździ, więc sugeruję hybrydowe rozwiązania. Po pierwsze ze względu na odporność, po drugie szybką, cichą i megawydajną prace. No i hybrydy są chyba najbardziej eleganckim rozwiązaniem na rynku. Nie mówiąc już, że praktycznie nic nie ważą, a mieszczą w sobie tyle, ile żaden laptop, nawet w porównywalnej cenie.

  3. Dobry laptop do pracy można kupić za niewielkie pieniądze. Dodatkowo korzystając z licznych promocji, naprawdę nie trzeba przepłacać. Ja stawiałabym na laptopa Lenovo lub MacBooka Air. Doskonałe sprzęty, które można dostosować do siebie i wybrać te, z parametrami, które chce się mieć. Jednak praca na nich jest bardzo płynna, spokojna i funkcjonalna. Ja polecam, bo jeden i drugi mam przetestowany. Firmy, który można ufać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here