Praca architektów w dużej mierze odbywa się na komputerach – przy użyciu profesjonalnych narzędzi i programów. Osoby takie w trakcie wybierania sprzętu powinny kierować się swoimi specyficznymi potrzebami i szukać laptopów przystosowanych do ich wymagań. Wybór laptopów jest ogromny, problem polega jednak na tym, że aby wybrać najlepszy trzeba znać swoje potrzeby i wiedzieć na co zwracać uwagę. Laptop dla architekta powinien przede wszystkim korzystać z rozwiązań skierowanych dla profesjonalistów pracujących z wykorzystaniem zaawansowanych obliczeń i grafik. Dla takich osób producenci przygotowali osobny sprzęt, który jest dużo bardziej wydajny od typowych laptopów i które zostały skonstruowane z wykorzystaniem lepszych komponentów – mowa tu o mobilnych stacjach roboczych, które wyróżniają się świetnymi procesorami i kartami graficznymi.

Mobilne stacje robocze są rozwiązaniem najlepszym (przykładowe: Lenovo ThinkPad W, Dell Latitude, HP EliteBook), architekci pracują przy użyciu zaawansowanych programów graficznych, a więc powinni od sprzętu wymagać wydajnego procesora, pojemnego dysku (najlepiej flashowego SSD), rozbudowanej pamięci RAM oraz niezawodnej karty graficznej.

Na parametrach technicznych jednak wybór nie powinien się kończyć. Jeśli laptop ma służyć do pracy samodzielnie, nie będzie wspomagany dodatkowym ekranem należy pamiętać, że odpowiedni komfort pracy są w stanie zapewnić jedynie laptopy 15 i 17 calowe. Między tymi wielkościami radzę wybierać na podstawie tego gdzie będziecie korzystać z komputera – modele 17 calowe są raczej ciężki i mało poręczne, do korzystania mobilnego polecamy modele 15 calowe. Laptopy 17 calowe są raczej przeznaczone do korzystania w biurze, zamiast tradycyjnego, stacjonarnego komputera.

Kolejna kwestia to matryca. Zdecydowanie lepsza będzie matryca matowa, która jest odpowiednia do pracy w każdych warunkach oświetleniowych. Należy również wybierać modele posiadające matryce Full HD. Aby efekt był jak najlepszy warto też rozejrzeć się za komputerem wyposażonym w technologię IPS oraz DreamColor. Te wymagania spełniają np. wszystkie modele z rodziny HP EliteBook.

Laptop dla architekta - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop dla architekta, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop dla architekta. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop dla architekta Producent Cena
1Apple MacBook Air (MGN63ZE)AppleAktualna Cena
2Apple MacBook Air (MGNA3ZE/A/R1)AppleAktualna Cena
3Dell Precision M3560 (N009P3560EMEA_VI)DellAktualna Cena
4Apple MacBook Air (MGND3ZE)AppleAktualna Cena
5Dell Precision M3560 (N003P3560EMEA_VI)DellAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop dla architekta
  • komputer dla architekta
  • laptop dla architekta 2017
  • jaki laptop dla architekta
  • laptop dla projektanta

Laptop dla architekta - Opinie i komentarze

  1. HP EliteBook – rewelacja. Dla architekta chyba nie ma lepszej serii. Jestem pod ogromnym wrażeniem możliwości ich komputerów, sam mam już 3 rok i nie narzekałem na nic i ani razu. Wcześniej miałem dobre, nawet droższe komputery, ale nigdy nie było perfekcyjnie, a to jakiś program nie szedł, a to wolno chodził. Dobrze piszą na tej stronie, szkoda że ja od razu nie trafiłem na kogoś z taką wiedzą.

  2. Praca w CAD bez karty graficznej Quadro to jak jazda Mercedesem z silnikiem Malucha. Laptop do projektowania musi mieć Quadro i mocny procesor, a to już jest spora inwestycja. Za kilka tysięcy można nabyć co najwyżej sprzęt do gierek. Wpiszcie sobie w google laptop z procesorem desktopowym – to jest sprzęt marzenie – wydajność na poziomie klasycznego PC-ta, ale komputer przenośny – i o to chodzi. Co prawda w Polsce tylko XNOTE podaje takie rozwiązania, ale za granicą ta technologia jest od dawna dostępna. Tradycyjne HP czy Dell też wymiata, ale cena mogłaby być trochę niższa.

    • Moim zdaniem jak najbardziej, powiem więcej, dla mnie jest to najlepszy laptop dla architekta. Ja na razie mam praktyki w biurze, ale pracuję na MacBooku Pro już od dłuższego czasu. Mam obecnie model z tamtego roku, sprawdza się doskonale. Ma świetną baterię, więc chodzenie na spotkania z laptopem nie jest problemem. Dodatkowo możesz mieć otwartych kilka programów i nic się nie zawiesza. Wszystkie programy działają płynnie. Niektóre tylko muszą być dedykowane na Maca, ale nie jest to obecnie problem.Więc tak, polecam 🙂

  3. Jak dla mnie świetna sprawa to ASUS ZenBook – najlepszy laptop dla architekta i każdego innego 🙂 Co prawda w pracowni go wykorzystuję, ale mam go też w domu. Więc różnica jest niewielka 🙂 Wybrałem go, bo ma świetną baterię, naprawdę dobrze się prezentuje, można na nim wszystko zrobić. Doskonała jak dla mnie karta graficzna… No, nie mam się do czego przyczepić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here