Rynek laptopów do gier ciągle rośnie w siłę, a każdy, kto decyduje się na kupno nowego komputera przenośnego staje przed dylematem – ile przeznaczyć na sprzęt? W przedziale cenowym do 2000 zł nie znajdziemy potwora szybkości. Tak ograniczony budżet pozwoli kupić laptop do gier, który udźwignie nieco starsze tytuły o mniejszych wymaganiach.

Jeśli nie zależy Ci na graniu w najnowsze pozycje na najwyższych ustawieniach, 2000 złotych powinno wystarczyć, aby kupić laptop do gier, który Cię usatysfakcjonuje, jednak w tym przedziale cenowym warto pomyśleć o kupnie konsoli do gier, której wydajność będzie stała na o wiele wyższym poziomie.

Czy warto kupić laptop do gier do 2000 zł?

Polacy najczęściej wybierają laptopy z przedziału cenowego od 2000 zł do 3000 zł. Laptopy do gier zaraz po tych do pracy kosztują najwięcej. Laptop do gier do 2000 zł będzie solidnym sprzętem, który udźwignie większość starszych gier. Dobre laptopy do 2000 zł wyposażone są w procesor Intel Core i5 oraz i7 (chociaż w tym przedziale cenowym większość to jeszcze i3), 8 GB pamięci operacyjnej, pojemne dyski (warto szukać konfiguracji z dyskiem SSD), matryce HD i przyzwoite karty graficzne.

Laptop do gier do 2000 zł – jaką matrycę i ekran wybrać?

Jeszcze kilka lat temu większości przypadków, laptopy posiadały matryce błyszczące, jednak aktualnie jest to przewaga matrycy matowej, w którą z całą pewnością warto się zaopatrzyć. Matowa matryca doskonale sprawdza się przy używaniu sprzętu na zewnątrz podczas słonecznej pogody oraz w kiepskich warunkach oświetleniowych, gdy gramy w pomieszczeniu mocno oświetlonym, a światło pada wprost na ekran.

Rozdzielczość ekranu jest równie ważną sprawą, co matryca. Większość laptopów do gier do 2000 zł ma już rozdzielczość full HD 1080p. Jest to opcja wystarczająca, ale warto zwrócić uwagę na to, aby była. Nie należy przesadzać z dużą rozdzielczością, ponieważ w przypadku laptopów do 2000 złotych, podzespoły nie udźwigną dużej rozdzielczości ekranu i będą zwyczajnie klatkować. Warto postawić na wydajność, kosztem rozdzielczości.

Jaką wielkość ekranu wybrać?

Im większy ekran wybierzemy, tym komfort użytkowania oraz doznania wizualne będą lepsze. Zmaleje natomiast żywotność baterii oraz mobilność sprzętu. Mniejsze matryce z kolei oferują większą mobilność, dłuższy czas pracy na pojedynczym cyklu ładowania, ale komfort grania będzie gorszy. Należy również pomyśleć o swoich oczach. Większe ekrany są nieco zdrowsze dla oczu.

Przy wyborze należy zastanowić się, czy nasz laptop do gier do 2000 zł będzie stał na biurku, czy często będziemy z nim podróżować. Wymiary ekranu definiują wymiary całego sprzętu. Przy częstych podróżach z laptopem lepiej postawić na mobilność niż na wielkość. Gracze najczęściej wybierają 15 i 17 calowe matryce. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się laptopy z matrycami o wymiarze 15,6-cali.

Karta graficzna a laptop do gier do 2000 zł

Karta graficzna jest najważniejszym elementem każdego laptopa do gier. Gamingowy laptop ze zintegrowanym układem graficznym od razu odpada. Taka karta nie udźwignie nowszych tytułów, a sam laptop ze zintegrowaną grafiką nie powinien nosić miana laptopa do gier. Najczęściej wybieranymi kartami graficznymi w laptopach do gier są karty GeForce GTX, GT oraz rzadziej Radeony HD 8xxx lub R5.

Laptopie do gier do 2000 zł a pamięć RAM

Pamięć operacyjna RAM jest kolejnym bardzo istotnym elementem. Najczęściej laptopy do gier do 2000 zł zaopatrzone są w 4 GB pamięci operacyjnej z ewentualnym miejscem na rozszerzenie pamięci RAM. Jeżeli uda się znaleźć konfigurację z 8 GB RAM, będzie to wystarczającą pojemnością. Większa ilość RAM na niewiele się zda, gdy inne podzespoły nie będą w stanie sprostać większym wymaganiom. Pamięć wewnętrzna realizowana jest za pomocą dysków HDD lub nawet SSD o pojemności HDD 500 GB, 1 TB lub 128 SSD. Czasem można również spotkać laptopy z hybrydowymi dyskami HDD/SSD.

Procesor a laptop do gier za 2000 zł

Procesor jest ważnym, jednak nie najważniejszym parametrem. Procesor ma ogromny wpływ na ilość klatek na sekundę i całą moc obliczeniową. Warto więc postawić na dobry, w miarę nowy CPU. Kiepski procesor sprawi, że sprzęt będzie się wieszał i długo „myślał”, co w przypadku gamingowych laptopów nie jest pożądaną cechą. W laptopach do 2000 królują czterordzeniowe procesory Intel Core i3, i5, które spokojnie poradzą sobie z odpaleniem nowszych pozycji. W kwocie do 2000 złotych rzadko można spotkać procesory Intel Core i7.

Wykonanie i dodatkowe urządzenia w laptopie do 2000 zł

Ważnymi parametrami są czas działania na pojedynczym cyklu ładowania podczas spoczynku i obciążenia, głośność oraz wydajność chłodzenia w spoczynku i pod obciążeniem laptopa, kąty widzenia ekranu oraz obecność powłoki antyrefleksyjnej.

Dobry laptop do gier do 2000 zł musi cechować się solidnym wykonaniem z dobrej jakości materiałów użytych do wykonania obudowy. Zwróć uwagę na wygodę korzystania z klawiatury, rozmiar, precyzję i komfort korzystania z płytki dotykowej, rozmieszczenie oraz ilość ważnych i mniej ważnych złącz, rodzaj użytych głośników i jakość oferowanego przez nie dźwięku, mikrofon, kamerkę, oraz temperaturę osiąganą przez laptop. Warto kupić sprzęt z preinstalowanym systemem. Obecnie laptopy oferowane są z systemem Windows 10.

Laptop do gier do 2000 zł - Ranking 2021

Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić najlepszy sprzęt w kategorii Laptop do gier do 2000 zł, to zapraszamy do zapoznania się z produktami przestawionymi w poniższej tabeli. Znajduje się tam ranking najpopularniejszych, dobrych produktów, które zostały dopasowane do kategorii Laptop do gier do 2000 zł. Ranking jest udostępniany przez serwis Skąpiec.pl i jest przez nas aktualizowany codziennie.

Ranking Laptop do gier do 2000 zł Producent Cena
1Dell Inspiron G3 3500 (3500-4397)DellAktualna Cena

Tak nas odnaleziono:

  • laptop do gier do 2000 2018

Laptop do gier do 2000 zł - Opinie i komentarze

  1. Najlepszy laptop do gier do 2000 zł to Lenovo! Kupiłam go dla swojego brata na jego 18 urodziny i nie tylko ja mówię, że to dobry sprzęt. On często gra, wiem, że potrzebny jest mu laptop z dużym RAMem i pamięcią, a ten to wszystko w sobie ma. Cenowo bardzo dobra półka w porównani z tą jakością, którą oferuje Lenovo.

  2. Miałem Asusa ale laptop na którym grałem miał za mało ram i nie dawał rady już na nowszych grach. Dlatego wybrałem Della, dostosowałem go pod siebie nieco bardziej niż poprzednio i jest super. Dell to dobry laptop do gier za 2000 zł.

    • Rzeczywiście też miałem Asusa i miał mało tych RAM żeby pociągnąć grę. Ale zmieniłem model, na ten, który ma więcej i już nie ma zastrzeżeń. Moim zdaniem dobra firm, sprzęt sprawdzony, działa dobrze i długo. Więc jest to na pewno dobry laptop do gier do 2000 zł bo wiele modeli można znaleźć bez problemu w tym zakresie cenowym.

  3. A co powiecie o Asus TUF Gaming?? Jestem zainteresowany zakupem nowego laptopa do gier do 2000 zł i nie wiem do wybrać. Mam ten model na oku i nie wiem co zrobić. Podoba mi się wizualnie, ale jego wnętrze też budzi moje zainteresowanie. Ramy w porządku, dysk też całkiem okej… tylko cena nieco przewyższa skalę, bo kosztuje trochę więcej… Ale może się opłaca?

  4. Ze swojej strony mogę polecić Dell Inspiron – bardzo dobry laptop do gier do 2000 zł. Można znaleźć różne modele, różne firmy, ale ten jest na ich tle naprawdę top. Super design, dobrze trzyma bateria, RAMY odpowiednie do gierek… No miód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here